Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ODPOWIEDZ
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 38 razy

07 lipca 2021, 16:44

Crunny pisze:
07 lipca 2021, 12:07
Gra ofensywna Włochów z Belgami i Hiszpanami przed i po zejściu Marco to 2 zupełnie inne bajki.
Fakt. Jak już Mancini ściągnął sabotażystę Barellę i nieogarniającego Verrattiego, gra Włochów od razu wyglądała lepiej. Marco ogrom strat, po wielu się nie wracał, machał do sędziego, że faul, zamiast wstawać i wracać. Odnotowałem nawet sytuację, w której osaczony przez trzech Hiszpanów traci piłkę, ląduje na d...e i zamiast gonić, to ślamazarnie wstaje i pokazuje koledze, żeby zapierdzielał za Hiszpanem :facepalm:
Wyjściowy środek pomocy to był wczoraj dramat.

Żeby nie było, że nie na temat - zmierzam do tego, że Verratti nie byłby żadnym zbawieniem dla nas, a jak dodamy jego problemy z kontuzjami, to możemy sobie wyobrazić, co by było w trakcie pobytu w Turynie. Pomijam fakt, że jego transfer jest absolutnie nierealny ;)

A Arthura to nawet za Bakkera się opłaca wymienić, Pellegrini dwa razy nie przekonał sztabu trenerskiego Juve, to i nie wierzę, że pod maksem odżyje, a Sandro zmiennika potrzebuje, nie zdzierżę kolejnego sezonu z jednym lewym obrońcą :bad:

Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 254 razy
Podziękowano: 56 razy

07 lipca 2021, 17:57

@Volto
Dotychczas raczej nie byłem zwolennikiem Emersona, ale powiem szczerze, że jak na zmiennika/rywala Alexa Sandro, to byłby całkiem w porządku. Gość ma 27 lat, za rok kończy mu się umowa z Chelsea, więc byłby pewnie do wyrwania za 7-8 mln €, a doświadczenie ma dużo większe niż taki Luca Pellegrini. Wiadomo, że każdy z nas chciałby kogoś lepszego, ale przeczuwam, że czeka nas bieda mercato, a pozycji do wzmocnienia jest kilka. Ponadto tak jak wspomniałeś, w takim klubie jak Juve nie może powtórzyć się sytuacja, iż mamy w kadrze tylko jednego nominalnego lewego obrońcę i co któryś mecz kombinujemy z łataniem dziur przestawiając np. Danilo na różne miejsca na boisku.

Dziś pojawiały się plotki odnośnie wypożyczenia Demirala do Evertonu, co moim zdaniem jest jakimś nieporozumieniem. Jeśli nie wiążemy przyszłości z Turkiem, to trzeba sprzedać go za gotówkę albo spróbować dokonać jakiejś wymiany (chociażby ze wspomnianym klubem z Liverpoolu). Może Demiral do nich a Kean do Juve?
Ci użytkownicy podziękowali autorowi dimebag11 za post:
Sorek21 (07 lipca 2021, 22:06)
"Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości." - Gianni Agnelli
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 31 razy

09 lipca 2021, 08:08

Crunny pisze:
05 lipca 2021, 12:02
Przeboleję CR7 przez kolejne 2 lata, ale pod 2 warunkami:
1. Faktycznie te 30 mln, które mamy mu zapłacić przez najbliższy sezon zostanie rozbite na 2 lata po 15 mln, czyli de facto przez rok będzie grał u nas za darmo.
2. Będzie grał na 9-tce, co dla niego to może oznaczać mniej bramek, ale będzie z korzyścią dla zespołu.
1. Ja to bym mu zaproponowal tyle, ile Dybała ma teraz dostawac.
2. Moim zdaniem grajac na "9" ma szanse na wiecej goli. Instynkt strzelecki to akurat cos, co zostanie mu na zawsze na najwyzszym poziomie.

Viking pisze:
07 lipca 2021, 11:37
Tylko w tej całej mojej układance brakuje miejsca dla Dybali
4-2-3-1 lub 4-3-2-1

Czy tylko I believe in Luca Pellegrini?
Jeśli możesz, to pomóż:
https://www.siepomaga.pl/filip-sma
https://www.siepomaga.pl/antosia
https://www.siepomaga.pl/natalka-jedrzejczak

"Lepszy Wojtek Kowalczyk [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
piterjuve

Juventino
Juventino
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 27 razy

09 lipca 2021, 09:07

Mamy koniec pierwszej dekady lipca i zero konkretów transferowych. Powodem ME? Nie sądzę, czołowe kluby angielskie, ale też hiszpańskie czy oczywiście PSG dokonały już ciekawych transferów i jakoś im tam impreza nie przeszkadza.
Dla mnie jako kibica priorytety pozostają niezmienne.
1. Pozbycie się Krystyny oraz Ramsey'a plus tych z wracających z wypożyczeń,
2. Transfer do nas Locatellego.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 146 razy
Podziękowano: 257 razy

09 lipca 2021, 09:28

Nic w kwestii Locatelliego się nie zmieniło, jesteśmy na pole position ale przebąkuje się też o Luisie Alberto. Do klubu wpłynęły podobno dwie oferty :
- o De Ligta pyta Liverpool
- o Chiese pyta Chelsea

Ja jakoś tym Locatellim nie jaram się, dobry zawodnik, to prawda ale jakoś mam co do niego mieszane uczucia. Przyjdzie to ok, nie przyjdzie to płakał nie będę i to samo miałem z De Ligtem. Co do Locatelliego to mam nadzieję, że nie będziemy się licytować i płacić za niego kosmicznych sum.

To, że PSG przeprowadza transfery o niczym nie świadczy, mają kasę to rzucają i tyle, Hakimi nie brał udziału w ME, Donnarumma jeszcze zaś nie został potwierdzony mimo, że jest wolnym zawodnikiem.

Barcelona pozyskała wolnego Depaya i Aguero ale to tak naprawdę było przyklepane już dawno a nasze rzekome zainteresowanie nim zdementował Agresti o ile pamiętam. Real Alabę też już dawno pozyskał więc póki co nie widzę szału na rynku, który tak naprawdę rozpoczął się kilka dni temu. Po ME jeden transfer może spowodować efekt domino i może trafi się coś ciekawego, nie ma co panikować tym bardziej, że my musimy też pozbyć się nadmiaru drewna aby myśleć o ruchach przychodzących.
Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 39 razy

09 lipca 2021, 10:33

Barcelonie podobno nie spina się budżet. Długi długami, ale podobno (nie wiem czy to prawda) muszą się pozbyć jeszcze kilku zawodników by móc uwolnić forsę potrzebną do zatrzymania Messiego. Pjanic i Umtitti to pewniaki do odejścia - nie ma zmiłuj to było wiadomo, ale teraz piszą o tym, że Griezmann również siedzi na gorącym krzesełku. Dodatkowo nie pomogła mu ta sytuacja z wyśmiewaniem jakiegoś japończyka w hotelu. Griezmann ma ogromny kontrakt - przed podatkiem to jakieś 46 mln. Gość kosztuje Barcelone więcej niż Ronaldo nas (tak mi się wydaje). Nie wiem gdzie oni chcą go popchnąć, ale facet z pewnością jeśli już odejdzie to zaliczy zjazd finansowy jakiego chyba nikt nie widział.
Locatelli musi przyjść. Ktoś musi nam zorganizować środek pola, a z obecnych zawodników żaden się do tego nie nadaje.
Luis Alberto podobno buntuje się w Lazio - nie wrócił na zgrupowanie i Lazio już straszy go karami itp. Kontrakt ma do 2025r więc ja bym się nie nastawiał na jego przyjście. Dodatkowo...to Lotito więc próg wejścia w ogóle na jakiekolwiek rozmowy to już męczarnia.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 146 razy
Podziękowano: 257 razy

09 lipca 2021, 11:01

Nie jest powiedziane, że Locatelli ogarnie nam środek, ma chłopak potencjał ale nie przeceniałbym go. Koniec końców myślę, że do nas trafi ale podchodzę do niego bez emocji. Nie rozumiem trochę tych zachwytów nad nim ale ok, co taki ogórek jak ja może wiedzieć. Uważam tylko, że podobnie jak Tonali zbyt wysoko jest stawiany.

Pjanić i Umtiti są pewniakami do odejścia ale ze strony Barcelony, oni sami nie bardzo palą się do odejścia a gorące krzesło Griezmanna to abstrakcja bo kto go weźmie ? Przecież on ma 30 lat, pozostało mu 3 lata kontraktu i zarabia chyba 24 mln za sezon. Podobna sytuacja co u nas ze Szczęsnym przez co straciliśmy szanse na Dollara.
Obrazek
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

09 lipca 2021, 17:29

Piszecie o problemach Barcelony... a my? Na dzien 9.07.21r. mamy w skladzie:
- Demiral
- Rugani
- Frabotta
- De Sciglio
- Arthur
- Ramsey
- Pjaca
- Berna
(i jest to tylko taki najpierwszy rzut szrotu, ktory powinnismy sie pozbyc. A gdzie tam transfery majace na celu podniesienie poziomu druzyny? Za rok/dwa...)
Jeśli możesz, to pomóż:

"Lepszy Wojtek Kowalczyk [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 16 razy

09 lipca 2021, 18:49

Szybko trwała wędrówka Demirala z niesprzedawalnego kozaka do szrotu, który blokuje mercato xd
Obrazek
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 38 razy

09 lipca 2021, 20:58

BlackJacky pisze:
- Demiral
- Rugani
- Frabotta
- De Sciglio
- Arthur
- Ramsey
- Pjaca
- Berna
(i jest to tylko taki najpierwszy rzut szrotu, ktory powinnismy sie pozbyc. A gdzie tam transfery majace na celu podniesienie poziomu druzyny? Za rok/dwa...)
Sam żeś szrot :bad:
Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 254 razy
Podziękowano: 56 razy

09 lipca 2021, 21:54

Można się oburzać na określenie szrotem naszych zawodników przytoczone przez kolegę @BlackJacky, ale niestety znaczna większość z nich jest bezużyteczna w kontekście gry w Juve, gdyż:
- Rugani - decyzjami działaczy lub też swoimi (mniej lub bardziej świadomymi) podejmowanymi w przeszłości praktycznie zaprzepaścił sobie karierę, bo najważniejsze lata dla swojego rozwoju spędził na ławce w Turynie, a za kilkanaście dni będzie miał już ukończone 27 lat, więc nie wróżę mu już wielkich sukcesów,
- De Sciglio - w Juve nieprzydatny z uwagi na to, że po 3-4 meczach dostanie znowu jakiegoś uraz, miesiąc będzie wracał do formy i potem nastąpi powtórka; nieudolność naszych Dyrektorów w kwestii jego sprzedaży to osobny temat, bo nie potrafili go opchnąć nawet za jakieś marne 5 mln € albo chociaż obniżyć dzięki jego karcie transakcję zakupu jakiegoś zawodnika Lyonu,
- Arthur - jedyną zaletą wymiany Pjanica za Melo jest wiek Brazylijczyka, bo reszta aspektów to katastrofa; gość porusza się gorzej od dużo starszego Bośniaka, nie ma sił, aby rozegrać dwa pełne spotkania z rzędu, nie notuje asyst ani dobrych podań do przodu,
- Ramsey - zaryzykowaliśmy ściągając gościa, który ciągle łapał jakieś urazy mając w pamięci całkiem udany deal z Khedirą i niestety tym razem takie ryzyko się nie opłaciło; na dodatek zaoferowaliśmy mu ogromną pensję przez co jest praktycznie niezbywalny,
- Pjaca - może nigdy nie był jakimś wybitnym zawodnikiem, ale coś tam oferował w ofensywie swoją grą; niestety miał pecha, że przydarzyła mu się ta kontuzja, która zastopowała mu karierę, więc raczej nie czepiałbym się do samego Chorwata,
- Berna - gość najprawdopodobniej spala się psychicznie; wiadomo, że nie spełnił naszych oczekiwań i nie ma szans, by się to zmieniło, ale wielce prawdopodobne, że gdyby przeszedł np. do Lazio czy wrócił do Fiorentiny, to nagle zacząłby strzelać gole i notować asysty,
- Demiral - do momentu fatalnej kontuzji w spotkaniu z Romą miał całkiem obiecujące wejście do Juve, a potem pojawiły się problemy z urazami, brak regularnej gry, a przez to brak pewności i nie widać raczej światełka w tunelu dla Turka, by zdołał się u nas przebić, bo będąc czwartym do wejścia powtórzy tylko casus Ruganiego,
- Frabotta - chyba nikt się nie łudził, że gość wyciągnięty z Serie C nagle stanie się objawieniem naszej drużyny, na chłopa spadła fala krytyki po meczu z Interem, w którym zawalił nam dwie bramki, ale powiedzmy sobie szczerze, że jak chcieliśmy na niego postawić to powinien grać regularnie, popełniać błędy (które w takim wypadku są nieuniknione) i dopiero po powiedzmy 25-30 spotkaniach oceniać czy się nadaje czy też nie, a nie oczekiwać, że wpuścimy go po pięciu meczach przesiedzianych na ławie i nagle znów zaliczy dobre zawody, bo w takiej sytuacji problemy mają doświadczeni zawodnicy, a nie taki młokos,
- Perin - podobnie jak z De Sciglio nie potrafimy sprzedać gościa nawet za jakieś 5-6 baniek (albo wyciągnąć jakiegoś młodzika w zamian), a przecież nie jest to jakiś leszcz; za rok kończy się mu umowa z Juve i pewnie odejdzie za darmo.
"Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości." - Gianni Agnelli
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

10 lipca 2021, 10:32

DonPatch pisze:
09 lipca 2021, 18:49
Szybko trwała wędrówka Demirala z niesprzedawalnego kozaka do szrotu, który blokuje mercato xd
Nigdy nie twierdzilem, ze Demiral jest kozakiem. Oraz nigdzie nie napisalem, ze to wlasnie Turek blokuje nam mercato...

Volto pisze:
09 lipca 2021, 20:58
BlackJacky pisze:
- Demiral
Sam żeś szrot :bad:
Wskaż mi, jak ten zawodnik przydal sie w klubie podczas swojego dotychczasowego pobytu? Gosc jest NIEPOTRZEBNY. Nie podnosi poziomu druzyny, nie jest zadnym pewnym back-up'em dla podstawowej dwojki obroncow. A jak juz gra, to czesto-gesto bardzo faul.

Pisalem to juz X razy: Juventus w najblizszych dwoch latach musi zaczac stosowac system 'zerojedynkowy', jak chodzi o transfery. A nie sentymentalnie sie obsrawac albo łudzić, ze moze z tego, czy tamtego jeszcze cos bedzie bo ma "dopiero" 25 lat, a do tej pory nic nie gral. Czasem bywa tez tak, ze dany w zawodnik w jakims klubie po prostu nie trybi, a jak przejdzie do innego, to gra jak z nut. Po co wiec takiego zawodnika trzymac i zanizac sobie jego wartosc? Lepiej sprzedac, poki ktos chce dac jakies rozsadne pieniadze.
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2021, 14:40 przez BlackJacky, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli możesz, to pomóż:

CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 2 razy

10 lipca 2021, 19:51

Szczerze? Tego Arthura to ja bym zostawił, jeszcze jest bardzo młody. Allegri to doświadczony trener, który umie wyciągać z zawodników to co najlepsze i wierzę że w jego przypadku jest w stanie to zrobić. Z tego samego powodu zostawił bym Berne - serio. No ale każdy może mieć swoje zdanie. Pozdrawiam

Witam po długiej przerwie!
#cznandj #ripgangsquad :hi:

Nasz teledysk!
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy

11 lipca 2021, 10:36

To mercato może się okazać jako jedne ze spokojnieszych i nudnych, na pewno wpływ na to też ma sytuacja po covidowa. Prasa się wyszumiała jak to Allegri zrobi rewolucję, kogo chce, a kogo nie, a wygląda na to, że ewentualnie skończymy z Locatellim i może jakimś 4 napastnikiem. Mnie bardziej żenuje sytuacja ze szrotem jakim mamy do pozbycia, bo wielu grajków to zbędny balast...

Panowie i panie, Wy też macie problem z forum? Gdy wchodzę na stronę nie ważne czy na kompie czy w telefonie, to forum stoi na stronie z przed miesiąca, da się coś z tym zrobić?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 154 razy
Podziękowano: 147 razy

11 lipca 2021, 23:04

CzeczenCZN pisze:
10 lipca 2021, 19:51
Szczerze? Tego Arthura to ja bym zostawił, jeszcze jest bardzo młody. Allegri to doświadczony trener, który umie wyciągać z zawodników to co najlepsze i wierzę że w jego przypadku jest w stanie to zrobić. Z tego samego powodu zostawił bym Berne - serio. No ale każdy może mieć swoje zdanie. Pozdrawiam

Witam po długiej przerwie!
Jak na razie to Arthura czeka najprawdopodobniej kontuzje. Bo nasze nieodjeby myślały, że mu się samo zagoi. Jak dojdzie do operacji to w tej rundzie już pewnie nie wróci.
ODPOWIEDZ