Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ODPOWIEDZ
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 39 razy

12 lipca 2021, 09:59

Podobno Everton jest zainteresowany Demiralem. My chcemy Keana z powrotem. Chyba prostszej wymiany nie da się zrobić. Ronaldo odejdzie po tym sezonie, a Kean zostanie + może Morata i środek ataku jest na kilka sezonów ustawiony.

dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 254 razy
Podziękowano: 56 razy

12 lipca 2021, 10:38

@Michael_M
Nie czytasz poprzednich wpisów :P Już koło 7 lipca pojawiały się takie ploty i w poprzednim wpisie też myślałem czy nie powinniśmy doprowadzić do wymiany Kean-Demiral.
"Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości." - Gianni Agnelli
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontakt:

12 lipca 2021, 13:50

Chiesą interesują się kluby angielskie oraz Bayern. Federico to najlepszy transfer Paraticiego bez Marotty. Zresztą to chyba nasz najlepszy transfer od 5 lat. Po takim Euro i finale jego wartość to jakieś 80 mln, a gdyby nie pandemia, to pewnie znalazłby się jakiś angielski klub, co by nawet 100 mln sypnął. Widać, że zaczął się na niego hype. Na Transfermarkt.com to drugi po Messim najczęściej wyszukiwany zawodnik po tym weekendzie. Trzeba mu zmienić numer na jakiś gwiazdorski numer i zacząć budować na nim marketing, bo to może być idol, który przyciągnie młodzież.
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 16 razy

12 lipca 2021, 15:52

Dobrze, że to Włoch i chyba lubi Juve - zmniejsza to jego szanse na transfer.
Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 10 razy

12 lipca 2021, 19:33

Chiesa to nasz skarb i musi mieć status "nie na sprzedaż", to między innymi na nim musimy budować to nowe młode i silne Juve. I taki też zapewne status chłopak u nas ma i mieć będzie. Jest Włochem, chciał do Juve jak tata i będzie stanowić o naszej przyszłości. Tęsknię za ItalJuve, stąd też cieszą mnie dodatkowo doniesienia o Loca.

Jak ktoś słusznie zauważył skład Juve sam w sobie jest naprawdę dobry. Wymaga co prawda kilku przetasowań, ale najważniejsza zmiana to ta na stanowisku trenera. Wrócił facet, który zaprowadził nas do Berlina i Cardiff, który potrafił nas taktycznie poukładać w sposób fantastyczny. Da radę i tym razem (tylko proszę Max, bez gry do tyłu). Pytanie na chwilę obecną nr 1, czy z Crisem w składzie. Przed Euro byłem zdania, że Giorgio powinien już karierę skończyć, ale po tak fantastycznym turnieju mam wątpliwości. Z uwagi na problemy z kontuzjami trzeba by go oszczędzać i szykować tylko na te ważniejsze mecze. W formie jest postacią wybitną, a i nie można zapominać o jego roli kapitana i jak wiele może zaoferować w szatni. Ja sam nie mogę się oswoić z Bonuccim w roli capitano, dla mnie był nim Gigi, obecnie Giorgio. Kropka.

Nie mogę przeboleć, że nie udało się nam pozyskać młodego bramkarza Italii. Taka okazja, taki wiek, talent, takie możliwości rozwoju, Włoch, naturalny następca Buffona... A u nas Szczęsny... Wiążący kontrakt Polaka i problem ze znalezieniem dla niego nowego klubu mogły w teorii zadecydować o przebiegu sytuacji. Trudno to przetrawić. Dla mnie Wojtek nie jest topowym europejskim bramkarzem, a na takiego zaczyna wyrastać podstawowy bramkarz Włoch.

Swoją drogą jego testy medyczne dla PSG w ogóle się odbyły? Był jakiś komunikat o zatrudnieniu? Szkoda go na taki klub jak Paryż.
towalski

Juventino
Juventino
Podziękowano: 54 razy

12 lipca 2021, 21:26

Paryż robi taką pakę, że nie dziwię się, że tam idzie. Sportowo TOP i finansowo w czasach kryzysu TOP TOP TOP. Nikt nie szasta kasą tak jak szejk z P$G.
Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
JLo

Juventino
Juventino
Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 2 razy

13 lipca 2021, 10:27

Crunny pisze:
12 lipca 2021, 13:50
Chiesą interesują się kluby angielskie oraz Bayern. Federico to najlepszy transfer Paraticiego bez Marotty. Zresztą to chyba nasz najlepszy transfer od 5 lat. Po takim Euro i finale jego wartość to jakieś 80 mln, a gdyby nie pandemia, to pewnie znalazłby się jakiś angielski klub, co by nawet 100 mln sypnął. Widać, że zaczął się na niego hype. Na Transfermarkt.com to drugi po Messim najczęściej wyszukiwany zawodnik po tym weekendzie. Trzeba mu zmienić numer na jakiś gwiazdorski numer i zacząć budować na nim marketing, bo to może być idol, który przyciągnie młodzież.
Co do wartości marketingowej Federico zgadzam się w 100%, chociaż wielkiego wyboru numerów nie ma. Biorąc pod uwagę jego charakterystykę piłkarską nasuwa się 11 po Nedvedzie (chociaż wcześniej nosiły go takie tuzy jak De Ceglie, Amauri czy Hernanes), albo 21...... -> Higuain......... -> Dybala -> Pirlo -> długo długo nic Thuram -> Zidane.

A czy to najlepszy transfer samodzielnych rządów Paraticiego, to okaże się za parę lat. Są jeszcze Kulu i przede wszystkim de Light.
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 31 razy

13 lipca 2021, 10:51

Michael_M pisze:
Kean zostanie + może Morata i środek ataku jest na kilka sezonów ustawiony.
Definitywny wykup tego miękiszona, to bedzie znowu pokaz dyletanctwa naszych. W dodatku za takie sumaryczne pieniadze i w przyszlym roku gosc bedzie mial trzy dychy...

mrozzi pisze:
Pytanie na chwilę obecną nr 1, czy z Crisem w składzie. Przed Euro byłem zdania, że Giorgio powinien już karierę skończyć, ale po tak fantastycznym turnieju mam wątpliwości.
Cris tylko i wylacznie na "9". Pisze o tym cale forum, wiec mysle ze niedlugo ten zamysl dotrze do Turynu.
Wielka szkoda, ze Giorgio nie ma statusu naszego wychowanka, bo wtedy nie ma dwoch zdan o pozostaniu. Ale jak sobie pomysle, kogo to nasi "szpece" mogliby ewentualnie sciagnac do Juve w miejsce Chielliniego, to niech chlop lepiej zostanie na ten ostatni sezon.

Nasi sie tak pierd0lą z tym Locatellim, ze gdyby nie wola samego zawodnika, to mialby juz podpisany kontrakt gdzie indziej... I nie, to nie EURO.
Chiesa i de Ligt, to chyba jedyni gracze obecnego Juventusu, ktorzy powinni miec status non in vendita. Cala reszta (pomijajac mlodych, najbardziej utalentowanych wychowankow), to kwestia ceny.
Jeśli możesz, to pomóż:
https://www.siepomaga.pl/filip-sma
https://www.siepomaga.pl/antosia
https://www.siepomaga.pl/natalka-jedrzejczak

"Lepszy Wojtek Kowalczyk [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

13 lipca 2021, 11:33

BlackJacky pisze:
Michael_M pisze:
Definitywny wykup tego miękiszona, to bedzie znowu pokaz dyletanctwa naszych. W dodatku za takie sumaryczne pieniadze i w przyszlym roku gosc bedzie mial trzy dychy...
Nie jestem na czasie, ale mógłbyś podać mi kogoś kto jest od Moraty młodszy, zdobyłby tyle samo lub więcej bramek + asyst i grałby u nas za 5 mln na rękę? Aha i dobrze by było gdyby grał w klubie podobnego kalibru do Juve no i kosztował tyle samo lub mniej bo ja już nie wiem czego ludzie oczekują.
Niektórzy to chyba myślą, że piłkarze powstają jak Atomówki - cukier + słodkości + inne śliczności no i do tego związek x.
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 142 razy
Podziękowano: 114 razy

13 lipca 2021, 12:31

Michael_M pisze:
BlackJacky pisze:
Michael_M pisze:
Nie jestem na czasie, ale mógłbyś podać mi kogoś kto jest od Moraty młodszy, zdobyłby tyle samo lub więcej bramek + asyst i grałby u nas za 5 mln na rękę? Aha i dobrze by było gdyby grał w klubie podobnego kalibru do Juve no i kosztował tyle samo lub mniej bo ja już nie wiem czego ludzie oczekują.
Niektórzy to chyba myślą, że piłkarze powstają jak Atomówki - cukier + słodkości + inne śliczności no i do tego związek x.
Ale dlaczego zakładasz, że to musiałby być ktoś, kto jest 1:1 Moratą? I dlaczego miałby grać w topowej drużynie? W zeszłym roku o tej porze pisało się mocno o zainteresowaniu Juventusu Chiesą i jakie były głosy? Że drugi Berna, że Fiorentina szuka frajera, z którego wycisną ostatnie euro, że ograniczony technicznie, że przeciętniak etc... A Fede po przeskoku z Florencji do Turynu był naszym najlepszym graczem i został jednym z tych, którzy pociągnęli Italię do złota na Euro i teraz jest na ustach całej piłkarskiej Europy.

Co z tego, że Morata ma topowe kluby w CV, jak głowa nadal go zawodzi? Może akurat taki Vlahovic miałby podobne wejście do Juve co Chiesa?
Ci użytkownicy podziękowali autorowi vitoo za post:
dimebag11 (13 lipca 2021, 12:51)
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

13 lipca 2021, 12:53

Bo zaraz zacznie się pitolenie którego już dłużej nie zniosę. Tego ględzenia i stękania jak stare baby. Bo z małego klubu, bo nie sprawdzony, bo tylko jeden dobry sezon, bo z gównianego klubu gdzie wszyscy grali tylko na niego, bo nie ma lewej/prawej nogi, bo strzelał tylko słabym, bo były to gole na dobicie przeciwnika a nie dające prowadzenie czy zwycięstwo. Jezu Chryste ileż można? No to pytam się teraz - nazwiska zawodników lepszych pod każdym względem piłkarsko i mentalnie niż Morata bo jakoś tak ciągle ktoś próbuje roztoczyć taką wizję, że za te pieniądze można mieć coś lepszego. Więc pytam się kto? I dlaczego najlepiej z dużego klubu? Żeby znowu jakiś Janusz mercato będzie przekonywał wszystkich na siłę, że zawodnik nie był w stanie udźwignąć presji w dużym klubie bo Morata podobno nie daje rady.
piterjuve

Juventino
Juventino
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 27 razy

13 lipca 2021, 13:24

mrozzi pisze:

Nie mogę przeboleć, że nie udało się nam pozyskać młodego bramkarza Italii. Taka okazja, taki wiek, talent, takie możliwości rozwoju, Włoch, naturalny następca Buffona... A u nas Szczęsny... Wiążący kontrakt Polaka i problem ze znalezieniem dla niego nowego klubu mogły w teorii zadecydować o przebiegu sytuacji. Trudno to przetrawić. Dla mnie Wojtek nie jest topowym europejskim bramkarzem, a na takiego zaczyna wyrastać podstawowy bramkarz Włoch.
Też uważam, że tracimy wiele nie wykorzystując takiej okazji. Uważam, że jest to błąd, który będzie nam bokiem wychodził przez lata, dekadę.
Ktoś dwa lata temu postawił wszystko na Szczęsnego, skreślając tym samym Donnarumme. Szczęsny nigdy nie był topowym bramkarzem i już raczej lepszy nie będzie. Donnarumma już nim jest. Poza tym mimo, że jest o wiele młodszy, wpuszcza zdecydowanie mniej farfocli niż Szczęsny.
tom_gru

Juventino
Juventino
Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 13 razy

13 lipca 2021, 18:11

vitoo pisze:
13 lipca 2021, 12:31
Co z tego, że Morata ma topowe kluby w CV, jak głowa nadal go zawodzi? Może akurat taki Vlahovic miałby podobne wejście do Juve co Chiesa?
Chiesa rozegrał w Fiorentinie 4 sezony i z każdym sezonem miał lepsze statystyki.. Vlahovic to dopiero co wypłynął, więc jest duże prawdopodobieństwo, że może zostać jednosezonowcem... jednak za rozsądne pieniądze może być interesującym zakupem, ale w sytuacji Juventusu w przypadku ograniczonego budżetu należałoby się spodziewać wzmocnień na innych pozycjach i wzmacniających pierwszą 11.
"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękowano: 27 razy

13 lipca 2021, 18:52

Ogólnie w kwestii Chielliniego to on ma 37 lat, jak na włoskiego obrońcę to wcale nie jest czas by kończyć ;) Swego czasu Maldini podnosił puchar LM w wieku 39 lat a karierę kończył w wieku 41 lat, a w sumie poważniejsze kontuzje z tego co patrzyłem miał będąc starszym niż Giorgio. Giorgio na tych mistrzostwach dał radę w sumie jakby mu zliczyć minut to wychodzi jakby zagrał 5 meczy po 90 minut. Oczywiście trzeba go będzie oszczędzać, ale mamy jeszcze De Ligta i Bonucciego, więc gra tej trójki w pewnej rotacji może dać sporo dobrego drużynie. Oczywiście przyda się jeszcze ktoś 4, taki solidny rezerwowy, który nie będzie miał problemu z tym, że siedzi na ławce.
Co do napastnika to jeżeli CR7 zostaje i grać będzie głównie na "9" a jego zmiennikiem Morata to na ten sezon raczej nic innego nie będzie, ale za rok może być potrzebna topowa "9". Bo raczej CR7 odejdzie, a wykupu Moraty za 40 baniek raczej się nie spodziewam chyba, że w jakieś transakcji wymiennej z Atletico. Ale jeżeli Allegri chce grać 4-3-3 czy też 4-2-3-1 to przydałby się jeszcze jeden gracz na skrzydło, jednak trójka Chiesa, Kulu, Cuadrado na cały sezon to zdecydowanie za mało, a Berna to jednak Berna i raczej nie spodziewałbym się, ze zacznie grać na właściwym poziomie. To mercato może być bardzo ubogie, mamy już prawie połowę lipca i na dobrą sprawę żadnego transferu do i żadnego transferu z klubu.
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 31 razy

13 lipca 2021, 20:51

Michael_M pisze:
BlackJacky pisze:
Michael_M pisze:
Na najblizszy rok oczywiscie Morata moze byc. Moze w przyszlym sezonie bedzie wiekszy wachlarz mozliwosci kupna kogos innego, niz wykup Alvaro. Przejrzyj sobie te jego (dobre, bo faktycznie dobre) staty - z kim on je nabil. EURO tez z reszta pokazalo, jak u Alvaro z glowa. Druzyna jest tak mocna, jak jej najslabsze ogniwo. Aha, skoro nie chcesz uwierzyc w moje slowa (badz niektorych kolegow tutaj) o Moracie, to zadaj sobie pytanie: dlaczego Real, dlaczego Atleti, dlaczego Chelsea odpuscily go bez mrugniecia okiem? Fajnie, ze chlopak kopie za 'piątaka' netto, ale do tego dolicz 10 baniek (w sumie juz 20), ktore musimy placic za jego wypo. Oczywiscie nadal mozesz miec swoje zdanie i zadne krzyki czy placze...
Poza tym, widze ze Ty bardzo holdujesz metodzie, ktora Juventus powinien porzucic: kupno gotowego gracza. Ja natomiast uwazam, ze Juventus powinien postawic znaczace srodki na skauting z prawdziwego zdarzenia (skupic specjalistow np. z Udine, Atalanty etc.), a nie zatrudniac po kolezensku kogos od pierdzenia w stolek.

AdiJuve pisze:
13 lipca 2021, 18:52
Oczywiście przyda się jeszcze ktoś 4, taki solidny rezerwowy, który nie będzie miał problemu z tym, że siedzi na ławce.
W zaistnialej finansowej sytuacji, mimo wszystko zastanowilbym sie nad tym darmowym Maksimowiciem. Ewentualnie mozna by sie pokusic o przejscie calego sezonu z czworka: de Ligt, Bonucci, Chiellini, Dragusin (wtedy bylaby szansa, ze mlody dostanie calkiem fajna liczbe minut). A polamanca De Sciglio zdecydowanie bym sprzedal i w jego miejsce wzial darmowego Hysaja. Wiem, ze obydwaj byli pilkarze Naplets pod koniec ub. sezonu zaczeli dawac ciala, no ale na chwile obecna za free nic lepszego ni ma. I tez sie zgadzam z tym, ze to bedzie bieda-mercato w naszym wykonaniu.

PS.
Sa jakies sluchy, ze Drągowski gdzies juz teraz odchodzi?
Jeśli możesz, to pomóż:
https://www.siepomaga.pl/filip-sma
https://www.siepomaga.pl/antosia
https://www.siepomaga.pl/natalka-jedrzejczak

"Lepszy Wojtek Kowalczyk [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
ODPOWIEDZ