Były szef Vikingów skazany

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ODPOWIEDZ
dhoine

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2004
Posty: 226
Rejestracja: 14 listopada 2004
Podziękował: 0
Podziękowano: 0

12 grudnia 2019, 19:51

Na pięć i pół roku więzienia skazany został Loris Grancini, dawny szef grupy ultras Viking. Wraz z nim skazano dwóch innych kibiców - odpowiednio na 5 i 4 lata więzienia. Ukarani zostali za groźby mające na celu zapewnienie sobie biletów na mecze Juventusu, m.in na spotkanie Ligi Mistrzów z Realem w 2015 roku "po preferencyjnych cenach".

Sąd w Mediolanie zgodził się za wszystkimi stawianymi zarzutami i wydał wyrok wyższy, niż żądała tego prokuratura (4 lata). Według śledczych, aresztowany w 2017 roku Grancini, który odbywa już wyrok m.in. za próbę zabójstwa, miał razem z Christianem Mauriello i Christianem Fasolim grozić właścicielowi punktu sprzedaży biletów słowami: "Wysoko tutaj, wiesz że łatwo by się mogło spalić?". Innym razem usiłował uzyskać bilety dla "ważnych osób z Kalabrii", również grożąc i obrażając sprzedawcę. Łącznie Grancini oskarżony był o cztery próby wymuszeń.


ODPOWIEDZ